USD28,92
EURO31,28
JPY20,20
RUB0,313900
GBP36,49
EURO/USD1,08
BIST7.978,82
GR. ALTIN1.887,22
BTC43.088,00

Kripto Para Dünyası İzliyor! FTX Davasında Söz Sırası Sanıkta

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyası yaklaşık bir aydır bir davanın sürecini takip ediyor. Geldiğimiz noktada tanıklar konuştu. Şimdi ise konuşma sırası sanıkta. Kripto dünyasındaki hemen herkes şimdi savunma tarafının neler diyeceğine bakacak.

Kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried konuşacak

Sam Bankman-Fried’ın ceza davasını çevreleyen mahkeme salonunda yaşananlar dikkat çekiyor. Buna göre kendi savunmasında ifade vereceğinin açıklanmasıyla ilgi çekici bir hal aldı. Dolandırıcılık ve komplo iddialarıyla karşı karşıya olan Bankman-Fried, masumiyetini kanıtlamak amacıyla jüri üyelerine doğrudan bir çağrıda bulunuyor. Kripto para borsasının kurucusu acaba nasıl bir strateji izleyecek?

Hükümetin Bankman-Fried’ı kripto para borsası FTX’in Alameda Research’teki müşterilerini ve yatırımcılarını dolandırmakla ve bu eylemleri gizlemek için diğer yöneticilerle komplo kurmakla suçladığı üç haftalık titiz kovuşturmanın ardından, sıra savunma tarafında. Bankman-Fried’in kürsüye çıkma kararı, jüri üyelerine olayların kendi versiyonunu anlatacağı için davada kritik bir dönüm noktasına işaret ediyor.

Zorlu ifadeler

Dava boyunca, aralarında Caroline Ellison, Nishad Singh ve Gary Wang’ın da bulunduğu çok sayıda eski FTX yöneticisi Bankman-Fried aleyhinde ifade verdi. Onların ifadeleri savcılığın davasının özünü oluşturdu. Bu iddialara rağmen savunma, tanıkların ifadelerinin gücünü zayıflatmayı amaçlıyor. Bunun için de çapraz sorgulamalarla bu tanıkların güvenilirliği konusunda şüphe uyandırmaya çalışacak. Açıkçası kripto para borsasının eski yöneticilerinin söylemlerini çürütmek bu davanın gidişatını etkileyecek

Kripto para borsası FTX davasında mahkeme salonundaki mücadele çok önemli bir yasal ayrıma dayanıyor. ABD Adalet Bakanlığı Bankman-Fried’in suçluluğunu makul bir şüphenin ötesinde kanıtlamakla yükümlü. Ancak, savunmanın sadece suçluluğu hakkında makul bir şüphe oluşturması gerekiyor. Bu yasal nüans, böylesine karmaşık bir davada karşılaşılan zorlukları ve kullanılan stratejileri vurguluyor.

Kritik tanık

Bankman-Fried‘in kendi ifadesine ek olarak savunma, PF2 Securities’in bir üyesi olan Joseph Pimbley’i davalarını desteklemek için kilit bir tanık olarak çağırmayı planlıyor. Bu önemli tanığın ifadesi dikkat çekecek. Ayrıca jürinin söz konusu olaylara ilişkin algısını şekillendirmede önemli bir rol oynayacak.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Sam Bankman-Fried’in kendi savunması için tanıklık etme kararı dikkat çekiyor. Buna göre bu durum yüksek profilli kripto para davasına yeni bir karmaşıklık katmanı ekliyor. Yasal mücadelenin ilerlediğini görüyoruz. Jüri onun suçluluğunu ya da masumiyetini belirleme gibi ağır bir sorumluluğa sahip olacak. Mahkeme salonundaki drama, kripto para topluluğunu ve hukuk gözlemcilerini büyülemeye devam ediyor. Çünkü bu davanın sonucunun kripto para endüstrisi için önemli etkileri olacak.

Kripto Koin

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ekonomi Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!