USD28,98
EURO31,21
JPY20,06
RUB0,314700
GBP36,39
EURO/USD1,08
BIST7.913,76
GR. ALTIN1.866,59
BTC43.865,45

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut’tan, Sigorta Eksperi Mustafa Nazlıer’in İddialarına Cevap Geldi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün Sigortahaber.com’da yayınlanan Sigorta Eksperi Mustafa Nazlıer’in İddiaları üzerine Devlet kurumlarını göreve çağırıyoruz! Lütfen Araştırın! SEDDK, TOBB SAİK ve TOBB SEİK!’‘ başlıklı habere ilk cevap TOBB SAİK Başkanı  Levent Korkut’tan geldi.

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut, Sigorta Haber ile telefon üzerinden iletişime geçerek. Şu sözlere yer verdi;

Öncelikle paylaşmış olduğunuz haberin içerisinde sigorta eksperi Mustafa Nazlıer’in sigorta acenteleri, sigorta eksperleri, sigorta brokerleri ve asistans şirketleri ile ilgili yazdıklarını okuduğumda şok oldum.  Belirtmek isterim ki, bu yazılanları sizin vesilenizle okuma imkanı buldum. Daha önce bilgim yoktu. Biz acenteler ve sektör paydaşları sektörün itibarı için yıllardır emek veriyoruz. Bu meslekten evine ekmek götüren yıllardır eksperlik yapmış birinin maksadını aşan ve ellerinde belgeleri olmadan sadece bir köşe yazısı ile özellikle sektörü ve acenteleri dolandırıcıymış gibi gösterme hakkı yoktur. Kaldıki insana sorarlar sen yıllardır bu meslekte önemli bir görev ifa ediyorsun,Eğer elinde bir belge bilgi varsa bunu yazmadan önce gerekli makamlara başvuru yapmalıdırlar. Aksi tüm sektör paydaşları zam altında kalır. “DERVİŞİN FİKRİ NEYSE ZİKRİ O OLUR”diye bir deyim vardır. Yazının sahibinin yaptığı iş ortadadır. Sektör mensuplarının KARA ÇALAN bu ve benzeri olaylara karşı gereken tepkiyi göstereceğini düşünüyorum. Zira bu ve benzeri eylemler Sigorta sektörüne güveni zedeler.
Buradan açık bir şekilde ifade ediyorum; TOBB SAİK olarak ilgili paylaşım ile ilgili gerekli soruşturmayı başlatacağız. Hiç kimse acenteler ve sektör paydaşları hakkında mesnetsiz ifadelerde bulunamaz buna izin vermedik bundan sonrada izin vermeyeceğiz. Hangi acenteler asistans şirketleriyle işbirliği yapıyor, hangi acenteler sigorta eksperi yerine sahte ekspertiz raporu yazıyor. Bunların açıklanması gerekiyor. Yoksa ben yazdım böyle oluyor diyerek acente meslektaşlarımız zan altında bırakılamaz.

Şahsi çekişmeleri olanlar meselelerini kendi arasında halletmeli SEKTÖRÜ KARALAMAMALI.

“ŞİDDETLE KINIYORUM”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ekonomi Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!