USD28,98
EURO31,21
JPY20,06
RUB0,314700
GBP36,39
EURO/USD1,08
BIST7.913,76
GR. ALTIN1.866,59
BTC43.865,45

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu başkanlığı bıraktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UND’den yapılan açıklamaya göre, Derneğin 40. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Çetin Nuhoğlu, 7 Ekim’de gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda başkanlığı bıraktığını duyurdu. Mart 2024’te yapılması planlanan seçimli Genel Kurul’a kadar 5 aylık sürede UND Başkanlığı görevini Şerafettin Aras yürütecek.

Açıklamada toplantıdaki konuşmasına yer verilen Nuhoğlu, sektörde 47 yılı geride bıraktığını, 2001 yılından bu yana da UND’de farklı dönemlerde başkanlık görevini sürdürdüğünü belirterek, “UND Yönetim Kurulu Başkanlığını bugün itibarıyla bırakıyorum. Şu bir gerçek; bu sektör sizlerin.” ifadelerini kullandı.

Nuhoğlu, daha önce 2021 yılı seçimlerinde aday olmayacağını söylediğini ancak UND Deniz davasının Rekabet Kurulu’nun kendileri lehine karar vermesine rağmen çok uzun sürmesi nedeniyle bunu yapamadığını kaydetti.

Söz konusu davanın seyrine değinen Nuhoğlu, gelinen noktada sektörün menfaatini gözeten sonuca ulaşıldığını ve DFDS ile yapılan görüşmelerle sektör adına kazançlı bir anlaşmaya vardıklarını aktardı. UND’nin kurumsal yapısını güçlendirdiklerini, Başkanlar Kurulu’nu oluşturduklarını ve önemli kararların Yönetim Kurulu onayı ile alınacağını vurgulayan Nuhoğlu, UND Deniz’in ticari faaliyetine son verilmesi ile sonuçlanan gelişmelere atıfta bulunarak, “Artık bu tür kazaları tüzük değişikliğimizle engellemiş oluyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

patronlardunyasi.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ekonomi Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!