TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  Gündem

  Dolar / TL teknik analiz

  Dolar / TL Haziran ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘MB Başkanı ile görüştüğü ve faizlerin yüksek olduğunu belirtmesi’ sonrasında Dolar / TL …

  Dolar / TL teknik analiz

  Dolar / TL

  • Haziran ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘MB Başkanı ile görüştüğü ve faizlerin yüksek olduğunu belirtmesi’ sonrasında Dolar / TL zirve seviyesini görüp 8,80 seviyesinin üzerine çıkmıştı. Sonrasında MB Başkanı Kavcıoğlu’nun açıklamaları ve faiz kararında değişikliğe gidilmeyerek ‘sıkı duruşun devam edeceğinin’ açıklanması sonrasında dolarda geri çekilmeler başladı.
  • Fed Başkanlarının ‘şahin ile güvercin’ açıklamaları sonrasında dolar endekisinin 92 seviyesinin üzerine çıkması ve ABD 10 yıllıklarının yükselmesi gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinin baskıladı.
  • Temmuz ayına ise kur yatay seviyede başladı. Dün ABD piyasaları tatildi. Yurtiçinde TÜFE verisi açıklandı. Kur tarafında bir tepki meydana gelmedi. Resmi gazete yayımlanan kredi düzenlemeleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’ Yüksek enflasyonla mücadele takım oyununu gerektiriyor. Merkez Bankamız bu sorunu çözmekte kararlı bir yaklaşıma sahiptir.’’ Açıklamaları sonrasında kur 8,64’e kadar geri çekildi.
  • Dolar / TL’de yukarı yönlü hareketlenmelerde 8,71 – 8,75 – 8,80 seviyeleri direnç olarak, geri çekilmelerde ise 8,51 – 8,57 destek seviyeleri olarak takip edilecek.

   

  Dolar / TL Günlük Grafik

  Kaynak İnfo Yatırım
  Hibya Haber Ajansı

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL