banner2

banner1

banner10

Adını göklere yazdıran festival TEKNOFEST’ten muhteşem final

Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in altı gün süren görkemli şöleni muhteşem bir kapanış töreni ile tamamlandı ...

GÜNDEM 28.09.2021, 15:00
Adını göklere yazdıran festival TEKNOFEST’ten muhteşem final
banner8

Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in altı gün süren görkemli şöleni muhteşem bir kapanış töreni ile tamamlandı. Atatürk Havalimanında 21-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen festival, hafızalarda ve kalplerde unutulmayacak anılar bıraktı. Dünyaca ünlü isimlerin konuk olduğu, altı gün boyunca teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergiler, zirveler, ödül törenleri, sahne gösterileri ve etkinliklerle dopdolu, coşku ve heyecanın bir an olsun eksilmediği festivale yüzbinlerce vatandaş akın etti. 

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin de olduğu 72 paydaş kurum tarafından birlikte düzenlendi. Bu yıl 35 farklı kategoride gerçekleştirilen teknoloji yarışmalarına 81 il, 111 ülkeden 44.912 takım ve 200.000 kişi başvurdu. Yarışma başvuruları arasından 2.200 finalist takım ile 13.000 finalist şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti. Yarışmada dereceye giren takımlara toplam 5 milyon TL’lik nakdi ödülün yanı sıra 7 milyon TL’lik malzeme desteği sağlandı. Milli Teknoloji Hamlesi ateşini gittiği her yerde tutuşturan TEKNOFEST’e Türkiye’nin parlak geleceğinde öncülük edecek nitelikli gençlerimiz bu yıl da çok büyük ilgi gösterdi. 

TEKNOFEST 2022 Ateşi Milli Mücadele Meşalesinin Yandığı Yerde… 

Bayraktar: "TEKNOFEST 2022'yi, milli mücadele meşalesinin yandığı, bir ulusun kahramanlık destanının başlangıcı olan Samsun'da düzenleyeceğiz.”

Türkiye’nin her bölgesinde teknoloji tutkunlarıyla buluşan TEKNOFEST’in önümüzdeki yıl Samsun’da yapılacağını müjdeleyen Sn. Bayraktar, “Bildiğiniz üzere TEKNOFEST, adeta Anadolu’yu baştan başa kuşatan bir şenlik. TEKNOFEST adeta Anadolu’nun kendisi gibi. Anadolu’nun Milli Teknoloji Hamlesi çağrısına sessiz kalamazdık. Ve iki yıl önce verdiğimiz bir kararla TEKNOFEST İstanbul’u bir yıl Anadolu’da, bir yıl da İstanbul’da düzenlemek üzere karar aldık. İcra kurulumuzla verdiğimiz kararla geçtiğimiz sene TEKNOFEST 2020’yi Güneydoğu’nun parlayan yıldızı, milli mücadelemizin gazi şehri Gaziantep’te büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. TEKNOFEST 2022’yi ise milli mücadele meşalesinin yandığı, bir ulusun kahramanlık destanının başlangıcı olan, Samsun’da düzenleyeceğiz. TEKNOFEST 2022’de Samsun merkezli olarak Karadeniz’in yeşil ve mavinin her tonuna sahip muhteşem güzelliklere haiz şehirlerimizde gerçekleştirilecek.” açıklamasını yaptı. 

TEKNOFEST’in tüm ülkemizi kuşattığı gibi ülkemizin sınırlarını da aştığını ifade eden Sn. Bayraktar, “Şimdiden KKTC, Ukrayna ve Endonezya’nın arasında bulunduğu birçok ülke TEKNOFEST’i kendi topraklarında düzenlemek istiyor. İnşallah, önümüzdeki yıl yurtdışındaki ilk TEKNOFEST’i kardeş toprağımız can Azerbaycan’da gerçekleştireceğiz.” dedi. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank ise yaptığı konuşmada “Türkiye’yi sadece teknolojiyi kullanan değil, teknolojiyi geliştiren, teknolojiyi üreten ve teknolojiyi ihraç eden bir ülke konumuna getirmek için Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla hayata geçirdiğimiz uygulamalardan biri olan TEKNOFEST’in sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu sene TEKNOFEST’teki coşku, bu sene TEKNOFEST’teki çocuklarımızın heyecanı gerçekten görmeye değerdi. Siz değerli misafirimizle, çocuklarımızın, gençlerimizin aileleriyle birlikte çok güzel bir TEKNOFEST geçirdik. TEKNOFEST ile geleceğin bilimi insanlarını, mühendislerini, teknisyenlerini yetiştirmek üzere gerçekten büyük bir gayret gösteriyoruz. İşte bu sene yaptığımız yeniliklerden bir tanesi dünyada saygın bilim insanlarını TEKNOFEST’te davet etmek oldu. Aziz Sancar Hocamız o yaşına rağmen sadece TEKNOFEST’e gelerek gençlerimize örnek olmak, onlara rol model olmak için bizimle vakit geçirdi. Onlara yoldaşlık etti. İşte TEKNOFEST’te katılan her bir gencimiz, her bir çocuğumuz, her bir öğrencimiz aslında geleceğin Aziz Sancar’ları olacaklar, geleceğin Selçuk Bayraktar’ları olacaklar.” dedi. Program, TEKNOFEST 2022 Karadeniz için Samsun Valisi Sn. Zülkif Dağlı’ya TEKNOFEST Sancağının devir teslimi ile son buldu.

TEKNOFEST 2021’in Teknoloji Şampiyonlarına Ödüller Dağıtıldı

 Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’teydi

Ayakları yere basmayan festivalde Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, bilime, ilime ve araştırmaya gönül veren gençleri festival alanında ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Nobel ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar ile birlikte takdim etti. Türkiye’nin yarınlarına yön verecek isimlerin TEKNOFEST’ten çıkacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TEKNOFEST çok genç bir organizasyon olmasına rağmen şimdiden bölgemizde ve dünyada kendinden söz ettirmeyi başardı. 88 ülkeden yüzlerce öğrencinin, girişimcinin bu organizasyona katılımı aslında sahip olduğumuz küresel potansiyelinde ispatıdır.” dedi.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları TEKNOFEST’te Mezun Oldu

Aziz Sancar: “Gelecek Nobeller TEKNOFEST’ten Çıkabilir”

Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar TEKNOFEST’te öğrencilerle buluştu. Ülkemiz için gurur kaynağı olan ve gençlere ilham veren Aziz Sancar, “Çok çalışın. İşler iyi gitmediğinde inatçı olun. Fatih Sultan Mehmet’in dediği gibi ‘Ya ben onu alırım ya o beni alır’ o düşünce ile iş yapın. Memleket sevgisini unutmayın. Memleket sevgisi olmadan bir şey yapılmaz.” açıklamasıyla gençlere tavsiyelerde bulundu.

Milli Üretim Uçaklar TEKNOFEST’te Destan Yazdı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde vatandaşlar gözünü bir an olsun gökyüzünden ayırmadı. Festival boyunca İstanbul semalarını süsleyen havacılığın nefes kesen görüntüleri vatandaşları gururlandırırken, izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Gökyüzünde heyecan ve adrenalinin bir an olsun eksilmediği festivalde tamamı yerli üretim olan Milli Kanatlar’ın gösteri uçuşları, AKINCI Taaruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), Bayraktar TB2, Hürkuş, Atak Helikopteri, Gökbey Helikopteri, Aksungur ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait F-16 uçakları ile Solo Türk’ün uçuşları Türkiye’nin gurur tablosunu yarattı. Festivalin son gününde Milli Savunma Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetleri ile Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait uçaklar gösteri uçuşları ile gün boyunca gökyüzünde süzüldü. Türk istikbalinin göklerdeki sahibi, milli gururumuz Türk Yıldızları baş döndüren uçuş gösterileri ile gökyüzüne imzasını attı.

Geleceğin Girişim Fikirlerine Ödüller TEKNOFEST’te Verildi

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi ile Türkiye’den ve dünyadan geleceğe yön veren teknoloji liderleri, alanında uzman mentorler, çok uluslu şirketler ve girişim ekosisteminin tüm paydaşları TEKNOFEST’te buluştu.

Türkiye ve Azerbaycan İş Birliği Protokolü TEKNOFEST’te İmzalandı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına bağlı Kamu Hizmetleri ve Sosyal İnovasyon Devlet Ajansı arasında Bilim Türkiye ve Deneyap Eğitim Programlarının Azerbaycan’da uygulanmasına yönelik Ortak Hizmet Protokolü bugün TEKNOFEST’te imzalandı. Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından 2020 yılında hayata geçirilen Bilim Türkiye Projesi ve 2017 yılında hayata geçirilen Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı Deneyap Teknoloji Atölyeleri bu yıl ilk defa ülke dışında uygulanmaya başlayacak. Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla hayata geçirilecek Bilim Bakü için imza töreninde Türkiye Teknoloji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ile Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Bağlı Kamu Hizmetleri ve Sosyal İnovasyon Devlet Ajansı Başkanı Ulvi Mehdiyev bir araya geldi.

Teknoloji Tutkuları TEKNOFEST’te Hem Üretti Hem de Eğlendi

TEKNOFEST heyecanına ortak olan tüm ziyaretçiler altı gün boyunca ana sahnede düzenlenen konserler ile festival coşkusunu ikiye katladı. Festival kapsamında düzenlenen Sahne Senin Etkinliği gençlerin eğlencesine ortak olurken, eğitici atölyelerde öğrenciler; bilim, teknoloji ve uzay ile dolu bir serüven yaşadı. Bilim Merkezi, Bilim Türkiye ve Deneyap Atölyeleri ile geleceğin teknolojilerine hazırlanan öğrenciler Roketimi Tasarlıyorum Atölyesi’nde uzay keşfine çıktı. Festival boyunca devam eden Rüzgâr Tüneli ve Planetaryum öğrenciler tarafından yoğun ilgi görürken, ana sahnede düzenlenen ve tüm ziyaretçilerin katılabildiği ödüllü bilgi yarışmalarında öğrenciler hem yarıştı hem de eğlencenin tadını çıkardı. TEKNOFEST kapsamında Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen yirmiden fazla teknoloji yarışmasında takımların kıyasıya mücadelesi heyecan yaratırken teknoloji yarışmalarında öğrencilerin uzun bir hazırlık sürecinin ardından tasarladıkları projeler, festival boyunca sergi alanında ziyaretçiler ile buluştu.

Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı TEKNOFEST’te Uçtu

Ülkemizi gururlandıran başarılara imza atan Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımızın yıldız sporcuları da TEKNOFEST semalarında özel bir uçuş gerçekleştirdi. TEKNOFEST 2021’in ilk gününde İstanbul semalarında gösteri uçuşu yapan Türk Yıldızları, boğaz üzerinde gerçekleştirdikleri uçuşlarını Gaziler Gününde tarih yazarak Avrupa Şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımımıza armağan etmişti. TEKNOFEST’in son gününde ise milli takımın sporcuları festival kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait helikopterlerle uçuşa katıldı.

İnsansız Su Altı Sistemleri - Temel Kategori

Birinci: CALROV - CAĞALOĞLU ANADOLU LİSESİ

İkinci: DEEP IMPACT GIFTED CODER - MERSİN İSTEK OKULLARI

Üçüncü: HEMDEM - BAFRA FENLİSESİ

İletişim Teknolojileri Yarışması

Birinci: FSMAYTEAM - FATIH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNIVERSİTESİ

İkinci: Mavi Alp Bilgi Teknolojileri - KARADENIZ TEKNIK ÜNIVERSİTESİ

Üçüncü: SofTex Team - İSTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI

Roket Yarışması - Orta İrtifa

Birinci: TANYELİ ROKET TAKIMI - SAMSUN ÜNİVERSİTESİ

İkinci: İPEKYOLU ROKET TAKIMI - Elazığ İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi

Üçüncü: GÖKOVA ROKET - Gökova Adile Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Roket Yarışması - Yüksek İrtifa

Birinci: 1,5 ADANA – WOF - ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI

İkinci: GENÇ MİMAR SİNAN VEFA ROKET TAKIMI - İSTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI

Üçüncü: TROKET TAKIMI - FIRAT ÜNIVERSITESI

Üçüncü: SAMSUN ROKET TAKIMI - SAMSUN ÜNİVERSİTESİ

Roket Yarışması – Lise Kategorisi

Birinci: ERYURT - Adana Bilim ve Sanat Merkezi

Sanayide Dijital Teknolojileri Yarışması Temel Kategori

Birinci: RoboMOSB - Özel MOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İkinci: HAFIZ İHO STEAM 4.0 - MEHMET AKİF İNAN HAFIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Üçüncü: ÇOROBOT - TOBB-OSB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Savaşan İnsansız Hava Aracı Yarışması -Sabit Kanat

Birinci: YTÜ LAGARİ - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: ANATEK HU-35X - ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: İTÜNOM - İSTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI

Savaşan İnsansız Hava Aracı Yarışması -Döner Kanat

Mansiyon: BTU_ÖZTÜRK - BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Mansiyon: AVIATOR - AKÇAABAT FEN LİSESİ

Mansiyon: GÖKORDU - BİLKENT ÜNİVERSİTESİ

Uçan Araba Tasarım Yarışması

Birinci: Marmarair - MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İkinci: SKYLINE - SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: Techlab - GAZI ÜNIVERSITESI

Türkiye Drone Şampiyonu

Birinci: Atakan Mercimek - Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi

İkinci: Doruk Cengiz - Germiyan Bilge ortaokulu

Üçüncü: Batu Erilkun - Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği

World Drone Cup

Birinci: Evan Turner - Amerika

İkinci: Marvin Schapper - Lichtenstein

Üçüncü: Killian Rousseau – Fransa

Hack İstanbul

Birinci: 0ldbutg0ld - Anadolu Üniversitesi

İkinci: Philoviridis - ORTA DOĞU TEKNIK ÜNIVERSITESI

Üçüncü: zer0pts - Ankara Universitesi

Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışması

Birinci: TDD - Koç Üniversitesi

İkinci: TurQuest - Pınar Koleji Fen Lisesi

Üçüncü: Bilirkişi - İstanbul Teknik Üniversitesi

Pardus 21 Hata Bulma ve Öneri Yarışması

Birinci: Fatma Hatipoğlu

İkinci: Süleyman Poyraz - Abdullah Gül Üniversitesi

Robotaksi - Binek Otonom Araç Yarışması - Özgün Araç Kategorisi

Birinci: YTÜ AESK - Yıldız Teknik Üniversitesi

İkinci: SAİTEM - Sakarya Üniversitesi

Mansiyon: İTÜ-GÜNEŞ ARABASI - İstanbul Teknik Üniversitesi

Sürü İnsansız Hava Aracı Yarışması

Birinci: Zerowing - İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: ODTÜ Göksat Space Team - ORTA DOĞU TEKNIK ÜNIVERSITESI

Üçüncü: Uçan Andalar - FIRAT ÜNIVERSITESI

Karma Sürü Simülasyon Yarışması

Birinci: Mucithane - MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ

İkinci: ARKUS - BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: FACE-R - ÖZYEĞIN ÜNIVERSITESI

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması - Canlı Bilimleri

İkinci: PETO PARADOKSUNA BİYOİNFORMATİK YAKLAŞIM - ÇANAKKALE ÖZEL BİGA DOĞA FEN LİSESİ

Üçüncü: BİYOTİKA BİLİM ÜSSÜ - ATAKUM FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması - Fiziki Bilimler

Birinci: KUTUP KAŞİFİ BİRUNİ - ADIYAMAN TİCARET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İkinci: METEOR AVCISI 26 (MA-26) - ESKİŞEHİR SABİHA GÖKÇEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İkinci: ANTARKTİKA ATMOSFERİNDE UV IŞIĞININ OZON KONSANTANTRASYONU ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİN ÖLÇÜLMESİ (PIRICET) - İSTANBUL ÖZEL TUZLA DOĞA ANADOLU LİSESİ

Üçüncü: MOBİL ROBOTİK SONDA VE VERİ TOPLAMA PLATFORMU – MORSVET - İZMİR ARKAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ

Üçüncü: MERGEN - SALINCAK (BOGİE) MEKANİZMASI KULLANAN ÇOK AMAÇLI ARAMA VE KEŞİF ARACI - İSTANBUL ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MODERN EĞİTİM KOLEJİ FEN LİSESİ

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması - Sosyal ve Beşeri Bilimler

Birinci: BİR KUTU OYUNU TASARIMI: ARKTİK BÖLGEDE NELER OLUYOR? -   ÖZEL SAMSUN TAKEV ANADOLU LİSESİ

İkinci: KUTUP BÖLGELERİ VE ÇİZGİ FİLM: KUTUP BİLİNCİ OLUŞTURMA ÇERÇEVESİNDE YERLİ VE YABANCI YAPIM ÇİZGİ FİLMLERİN KARŞILAŞTIRILMALI İNCELENMESİ - VAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ

Üçüncü: ARKTİK BÖLGESİNDE ÇEVRESEL ÖZYETERLİLİK VE DEPRESYON İLİŞKİSİ - İSTANBUL FUAT SEZGİN BİLİM VE SANAT MERKEZİ

Üçüncü: KUZEY ARKADAŞLIĞI PLATFORMU - İZMİR ÖZEL İZMİR ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NEDİM UYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Üçüncü: KUTUP HİKâYEMİZ - MERSİN YUSUF KALKAVAN ANADOLU LİSESİ

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması -  Yer Bilimleri

Birinci: ANTARKTİKA'DA METEORİT ARAMA-TESPİT FAALİYETLERİNE YARDIMCI İHA FAYDALI YÜKÜ - İSTANBUL ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ

İkinci: UYDULARIN GÖZÜNDEN THWAİTES BUZULU (UZAKTAN ALGILAMA VE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ KULLANILARAK THWAİTES BUZUL KÜTLESİNİN ZAMANSAL DEĞİŞİMİNİN BELİRLENMESİ) - ANKARA PROF.DR.NECMETTİN ERBAKAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Üçüncü: BERLESE HUNİSİ KULLANARAK YERKÜRE MANYETİK ALAN ÇİZGİLERİNİN TOPRAK EKOSİSTEMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİN BELİRLENMESİ - BURSA BTSO KAMİL TOLON BİLİM VE SANAT MERKEZİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Akıllı Şehirler ve Ulaşım

Birinci: YARI OTONOM ARAÇLARDA SÜRÜCÜ DAVRANIŞ ANALİZİ, MODELLEMESİ VE SÜRÜŞ KONTROLÜ - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: ELEKTRİKLİ ARAÇ AKILLI ŞARJ SİSTEMLERİNDE SÜRÜCÜ BAZLI DİNAMİK ROTALAMA İLE YOLCULUK SÜRESİ MİNİMİZASYONU - TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: MAGLEV ASANSÖR - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Bilgi ve İletişim Teknolojileri

İkinci: BİYOMEDİKAL ULTRASONİK ÇEVİRGEÇLERİN MODELLENMESİ VE KARAKTERİZASYONU - ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: MAKİNE ÖĞRENMESİ YÖNTEMLERİ KULLANILARAK DİFÜZYON TİPİ MOLEKÜLER HABERLEŞME İÇİN MODEL TASARIMI - BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Eğitim

Birinci: COVİD-19 VE SONRASI UZAKTAN EĞİTİMDE TASARIM BÖLÜMLERİ PROJE DERSLERİNİN AR/VR/MR/XR ARACILIĞI İLE 3B ETKİLEŞİMLİ ORTAMDA YAPILABİLMESİNİ SAĞLAYAN SANAL STÜDYO SİSTEMİ TASARIMI PROJESİ: TOGATHER - ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: EN İYİ ÖĞRENCİLER EN İYİ ÜNİVERSİTELERE Mİ GİDİYOR? TÜRKİYE'DE SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN DEVLET LİSELERİNİN ANALİZİ - KOÇ ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: PANDEMİ KOŞULLARI ALTINDA SINAV ÇİZELGELEME PROBLEMİ İÇİN ÇÖZÜM YAKLAŞIMI - ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Enerji ve Çevre

Birinci: SÜRDÜREBİLİR VE YERLİ SELÜLOZ KAYNAKLARI KULLANARAK BARİYER ÖZELLİĞİ GELİŞTİRİLMİŞ BİYOBAZLI KAĞIT AMBALAJ ÜRETİMİ VE KARAKTERİZASYONU - YALOVA ÜNİVERSİTESİ

İkinci: GES'E YÖNELİK, HAVADAN, PANEL BAZINDA ISIL  GÜVENLİK BİRİMİ - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Gıda ve Tarım

Birinci: ROBOTANİK - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: MANGANIN YASEMİN ÇAYI VE İÇME SUYU ÖRNEKLERİNDE PLASTİK ELEK BAĞLATILI ÇİFT ŞIRINGA DESTEKLİ MANYETİK NANOAKIŞKAN ESASLI DKFE YÖNTEMİ İLE ZENGİNLEŞTİRİLMESİ SONRASI AAAS İLE ESER SEVİYELERDE TAYİNİ - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: OTONOM İŞÇİM - ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Makine İmalatı ve Otomotiv

Birinci: KUYRUK MEKANİZMASINA SAHİP KENDİNİ DENGELEYEN ROBOT: THEMIS - DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

İkinci: PROGRAMLANABİLİR METAL YÜZEY TEMİZLİK ROBOTU - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: DESIGN AND PRODUCTION OF MULTI MATERIAL 3D PRINTER FOR SOFT ROBOTIC STRUCTURAL ELEMENTS - ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Sağlık

İkinci: ENDOSKOPİ SIRASINDA BAKTERİ TEŞHİSİNDE NANOPARTİKÜL TEMELLİ TANI TESTLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ - ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: ORAL YOLLA ALINAN İLACIN KARACİĞER TÜMÖRÜNE HEDEFLENDİRİLMESİNİN MODELLEMESİ VE 3B SFEROİD TEMELLİ ÇİP-ÜSTÜ-KARACİĞER PLATFORMU İLE VALİDASYONU - EGE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Savunma, Uzay ve Havacılık

Birinci: ALKA AVCI RAAS - HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İkinci: KAŞİF-1 - KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: SUALTI MAYINLARININ TESPİTİ VE İMHASI İÇİN TASARLANMIŞ SÜRDÜRÜLEBİLİR SUALTI ARACI - GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik

Birinci: DERİN ÖĞRENME ALGORİTMALARI KULLANILARAK NÖRAL MAKİNE ÇEVİRİSİ İLE TÜRKÇE METNİ TÜRK İŞARET DİLİNE ÇEVİREN ÇEVİRİ UYGULAMASI - MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İkinci: RADYO FREKANS İLE UZAKTAN KONTROLLÜ SÜRÜNGEN KEŞİF ROBOTU - ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: DERİN ÖĞRENME İLE ENGELSİZ İLETİŞİM - BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI SABİT KANAT

Birinci: KAYGUSUZ - MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

İkinci: ATA TAKIMI - İSTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI

Üçüncü: BTU LAGARİ - BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI DÖNER KANAT

Birinci: GTU-AQUA - GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: SİMULAB İHA - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: GTU AVES - GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI SABİT KANAT

Birinci: CREW OF SKY - SABİHA GÖKÇEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İkinci: NOVA - Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Üçüncü: SIMURG - ŞEHİT MEHMET ŞENGÜL FEN LİSESİ

LİSELER ARASI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI DÖNER KANAT

Birinci: KITT ALACA DOĞAN - KADIKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

İkinci: ROBİLSA - Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi

Üçüncü: SİVAS BİLİŞİM ERB - SİVAS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması

Birinci: Vefa Havacılık - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: Mekatronikci Tayfam - AĞRı İBRAHIM ÇEÇEN ÜNIVERSITESI

Üçüncü: White Eagle - Poznan Unviersity of Technology

EFFİCİENCY CHALLENGE ELEKTRİKLİ ARAÇ YARIŞLARI ELEKTROMOBİL

Birinci: YOMRA GENÇLİK MERKEZİ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ TOPLULUĞU - Karadeniz Teknik Üniversitesi

İkinci: SAMÜELAR - Samsun Üniversitesi

İkinci: SAITEM - Sakarya Üniversitesi

Üçüncü: EVA TEAM - Altınbaş Üniversitesi

EFFİCİENCY CHALLENGE ELEKTRİKLİ ARAÇ YARIŞLARI HİDROMOBİL

Birinci: YTÜ-AESK_H - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

LİSELER ARASI EFFİCİENCY CHALLENGE ELEKTRİKLİ ARAÇ

Birinci: YEŞİLYURT BİLGİ EVİ - ADANA SEYHAN ŞEHİT BORA SÜELKAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İkinci: E-CARETTA - LEFKOŞA SEDAT SİMAVİ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Üçüncü: NÖTRİNO-88 - HÜMEYRA ÖKTEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması- Fikir Kategorisi- Lise Seviyesi

Birinci: SARS-CoV-2 Bulaşıcılık Tahmin Takımı - BUCA FATMA SAYGIN ANADOLU LİSESİ

İkinci: GSÖB - BORNOVA ANADOLU LİSESİ

Üçüncü: GKV BİYOMEDİKAL - GAZİANTEP KOLEJİ VAKFI ÖZEL FEN LİSESİ

Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması - Fikir Kategorisi- Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: Hesperos - Karatay Üniversitesi

İkinci: Cancer BioTech - BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: BrugadAI - SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması - Proje Kategorisi

Birinci: TexRobots Team - İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: Enzim - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: PharmaScar - PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

Model Uydu Yarışması

Birinci: B Dispate - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi

İkinci: İtü Apis Arge 10 B - İstanbul Teknik Üniversitesi

Üçüncü: Huma Model Uydu Takımı - Karadeniz Teknik Üniversitesi

Tarım Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesi

Birinci: MezzoMorto TARTEK - MANİSA/YUNUSEMRE - MANİSA FEN LİSESİ

İkinci: Börü Takımı - İSTANBUL ARAŞTIRMA GELİŞTİRME UYGULAMA MERKEZİ LİSESİ

Üçüncü: RoboPal Takımı - PİRELLİ ANADOLU LİSESİ

Tarım Teknolojileri Yarışması - Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: DEMETER - EGE ÜNIVERSITESI

İkinci: Fıratvet - FIRAT ÜNIVERSITESI

Üçüncü: Genç Makers - SELÇUK ÜNIVERSITESI

Tarımsal İnsansız Kara Aracı Yarışması

Mansiyon Birinci: SİMURG - GAZİANTEP ÜNIVERSITESI

Mansiyon İkinci: Tarus - KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ

Mansiyon Üçüncü: Yıldız Rover - YILDIZ TEKNIK ÜNIVERSITESI

Sağlıkta Yapay Zeka Yarışması

Birinci: AI-DEO - SABANCI ÜNİVERSİTESİ

İkinci: GÖKSENİN-AI - SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: XYZ. AI - ANADOLU ÜNIVERSITESI

Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması

Mansiyon Birinci: Hüma 

Mansiyon İkinci: İnan - Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Mansiyon Üçüncü: Kotyora - AMASYA ÜNIVERSITESI

Akıllı Ulaşım Yarışması İlkokul - Ortaokul Seviyesi

Birinci: ESBİLSEM ERGÜN - AHMET SEZER ORTAOKULU

İkinci: Yolumuz75 - ÖZEL DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ÖZEL 75.YIL ORTAOKULU

Akıllı Ulaşım Yarışması Lise Seviyesi

Birinci: VuslaT - NAZİLLİ FEN LİSESİ

İkinci: TEKNO UZMANLAR TAKIMI - Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi

Üçüncü: FETİHBİKE - Bahçeşehir Vizyon Koleji

Akıllı Ulaşım Yarışması Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: YTU MAGLEV - YıLDıZ TEKNIK ÜNIVERSITESI

İkinci: RACLAB Intelligent Traffic Control - KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: KMT

Eğitim Teknolojileri Yarışması İlkokul - Ortaokul  Seviyesi

Birinci: STEM BİLİM - MERAM İMAM HATİP ORTAOKULU

İkinci: Zile Gençlik Merkezi 6 (ZGM-6) - NECMİ MUAMMER ORTAOKULU

Üçüncü: HAREZMİ - Özel İstanbul Mahir Ortaokulu

Eğitim Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesi

Birinci: UHub - ÖZEL DÜNYA FEN LİSESİ

İkinci: ASIMIN NESLİ YILDIZ TAKIMI - ASIMIN NESLİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Üçüncü: TEKNOGIRLS - ŞEHİT KÜBRA DOĞANAY KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Eğitim Teknolojileri Yarışması Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: Dü-StemKodLab - DÜZCE ÜNIVERSITESI

İkinci: MEDAR - SELÇUK ÜNIVERSITESI

Üçüncü: Sağlık Kahramanları - DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Çevre ve EnerJi Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesi

Birinci: Ekoloji Elçileri - TOKAT ZİLE GENÇLİK MERKEZİ

İkinci: turn-a - 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ FEN LİSESİ

Üçüncü: Duyarlı_Genç- ABDULKADİR PERŞEMBE VAKFI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Üniversite ve Üzeri Seviyesi

İkinci: ProLiS - İSTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI

Jet Motor Tasarım Yarışması

Birinci: CF-Design - Konya Teknik Üniversitesi

İkinci: MSÜ İKİ MAVİ - MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSTESİ-DENİZ HARP OKULU

Üçüncü: schrödinger'sCAD - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Helikopter Tasarım Yarışması

Birinci: VEGA HELİKOPTER TAKIMI - Abdullah Gül Üniversitesi

İkinci: NEU-CFD AVIATION - NECMETTIN ERBAKAN ÜNIVERSITESI

Üçüncü: AE-ZION - ORTA DOĞU TEKNIK ÜNIVERSITESI

Turizm Teknolojileri Yarışması - Lise Seviyesi

Birinci: AdapazarıİHL - Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi

İkinci: Anatolia Kültür - SELAHADDİN EYYUBİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Üçüncü: NP-ASTRO-Cİ - NURİ PAKDİL BİLSEM

Turizm Teknolojileri Yarışması - Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: Traveler - ORTA DOĞU TEKNIK ÜNIVERSITESI

İkinci: DigiChefs - YILDIRIM BEYAZIT ÜNIVERSITESI

Üçüncü: GoArt - BAHÇEŞEHIR ÜNIVERSITESI

TÜBA TEKNOFEST DOKTORA BİLİM ÖDÜLÜ

Birinci: Zihni Onur Uygun - Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Birinci: Yasemin Kahyaoğlu Erdoğmuş - Anadolu Üniversitesi

Birinci: Turaç Farsadi - Ege Üniversitesi

İkinci: Abdolali Khalili Sadaghiani - Sabancı Üniversitesi

ISIF

GRAND PRIX - TURİNG KİMYA ENDÜSTRİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Uluslararası Kimya Olimpiyatı

Altın Madalya: Berkan TARAK

Gümüş Madalya: Göktuğ Gülsoy

Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı

Altın Madalya: Tolga Atılır

Uluslararası Matematik Olimpiyatı

Gümüş Madalya: Ömer Faruk Erzurumluoğlu

Bronz Madalya: Burak Buğra Önder

Bronz Madalya: Barış Koyuncu

Bronz Madalya: Şevket Onur Yılmaz

Bronz Madalya: Yusuf Kağan Çiçekdağ

Bronz Madalya: Hayrettin Eren Yıldız

Uluslararası Fizik Olimpiyatı

Gümüş Madalya: Yaman Bora Otuzbir

Bronz Madalya: Eser İlke Genç

Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı

Gümüş Madalya: Ege Kabasakaloğlu

Bronz Madalya: Yusuf Onur Üşümez

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Afet Yönetimi Kategorisi İlkokul - Ortaokul Seviyesi

Birinci: EMERGENCY TEAM - İZMİR ARKAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ

İkinci: IOT SAKARYA - AYDIN GÜRDAMAR ORTAOKULU

Üçüncü: MALATYABEYİNTAKIMI - TÜRKİYEM ORTAOKULU

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Afet Yönetimi Kategorisi Lise Seviyesi

Birinci: A06 OSMANİYE İHAFAİYESİ - ŞEHİT BİNBAŞI ADİL KARAGÖZ ANADOLU LİSESİ

İİkinci: QUARTET OF SCİENCE - HASAN AYBABA ANADOLU LISESI

Üçüncü: OSMANİYE GENÇLİK MERKEZİ TEKNOLOJİ TAKIMI - ASELSAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Afet Yönetimi Kategorisi Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: FilikaElçi - KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İkinci: Vefa Havacılık - iSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: MikroHobist - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi İlkokul - Ortaokul Seviyesi

Birinci: Kod Vadisi - BALIKESİR/EDREMİT - 75.YIL ORTAOKULU

İkinci: Kalekod - MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU

Üçüncü: HAZEL - Özel Sanko Okulları

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi Lise Seviyesi

Birinci: Ahi Yunus Emre - YUNUS EMRE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İkinci: ADAxy - ÖZEL BİLFEN ÜSKÜDAR FEN LİSESİ

Üçüncü: Kaiden Team - ÖZEL ALMAN LİSESİ

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: Selçuk med SOS - SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

İkinci: CANKAT - SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü: RoboVision - KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNIVERSITESI

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Engelli Dostu Kategorisi İlkokul- Ortaokul Seviyesi

Birinci: Engelsizler - İTÜ ETA VAKFI ANTALYA DOĞA KOLEJİ

İkinci: TEAM SİHO - SERVER GAZİ İMAM HATİP ORTAOKULU

Üçüncü: BİLİMAVCILARI - Ertuğrul Gazi İlkokulu

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Engelli Dostu Kategorisi Lise Seviyesi

Birinci: enka_engelli dostları - ÖZEL ENKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İkinci: EGEli YİĞİT EFEler - Semiha İrfan Çalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Üçüncü: EYLÜLLER - TED Antalya Koleji

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Engelli Dostu Kategorisi Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: TİD3B - TRABZON ÜNİVERSİTESİ

İkinci: Sigun - KARADENIZ TEKNIK ÜNIVERSITESİ

Üçüncü: Münhasır - İSTANBUL TEKNIK ÜNIVERSITESI

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sosyal Inovasyon Kategorisi İlkokul-Ortaokul Seviyesi

Birinci: DijitalRED - BURDUR BUCAK HÜSEYİN TÜRKER ORTAOKULU

İkinci: SÜPER BİLİM - ÖZEL ANTALYA MAYA KOLEJİ

Üçüncü: SorunSavar - BODRUM FEN BİLİMLERİ ORTAOKULU

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sosyal Inovasyon Kategorisi Lise Seviyesi

Birinci: İRONİSM - BURSA ULUSLARARASI MURAT HÜDAVENDİGAR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

İkinci: Wonder - ÖZEL DİYARBAKIR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ

Üçüncü: OYM - AYHAN ARI İMKB MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması- Sosyal Inovasyon Kategorisi Üniversite ve Üzeri Seviyesi

Birinci: Baykoca Fezakadı Teknoloji Takımı - KOCAELI ÜNIVERSITESI

İkinci: Ecrel Teknoloji - DÜZCE ÜNIVERSİTESİ

Üçüncü: Social-Tech - KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ


Hibya Haber Ajansı

banner5
Yorumlar (0)
banner3
banner4
16
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak 05:48
Güneş 07:13
Öğle 12:54
İkindi 15:55
Akşam 18:25
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 9 21
2. Hatayspor 9 19
3. Fenerbahçe 9 19
4. Beşiktaş 9 17
5. Karagümrük 9 17
6. Galatasaray 9 17
7. Alanyaspor 9 17
8. Altay 9 15
9. Konyaspor 9 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 9 11
12. Gaziantep FK 9 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Erzurumspor 9 18
4. Eyüpspor 9 17
5. Kocaelispor 8 16
6. Bandırmaspor 9 15
7. Tuzlaspor 8 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. İstanbulspor 8 10
12. Denizlispor 9 10
13. Altınordu 9 10
14. Adanaspor 9 9
15. Manisa FK 9 9
16. Boluspor 8 8
17. Bursaspor 8 8
18. Balıkesirspor 8 6
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. Tottenham 8 15
6. M. United 8 14
7. West Ham 8 14
8. Everton 8 14
9. Brentford 8 12
10. Wolverhampton 8 12
11. Leicester City 8 11
12. Arsenal 8 11
13. Aston Villa 8 10
14. Crystal Palace 8 8
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Burnley 8 3
19. Newcastle 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Sevilla 8 17
4. Atletico Madrid 8 17
5. Osasuna 9 17
6. Rayo Vallecano 9 16
7. Barcelona 8 15
8. Real Betis 9 15
9. Athletic Bilbao 8 13
10. Valencia 9 12
11. Espanyol 9 12
12. Villarreal 8 11
13. Mallorca 9 11
14. Elche 9 9
15. Celta de Vigo 9 7
16. Cádiz 9 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 8 3
20. Getafe 9 2