banner32

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'un kurtuluş yıl dönümünü kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. sene dönümü nedeniyle İstanbul Megakent Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a yolladığı iletiyle İstanbulluları tebrik etti.

"Şehit ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları başarıyla neticelendi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yolladığı tebrik iletisinde şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun sene dönümünde yurttaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal çabası, vatanı canlarından üstün yakalayan, kahramanlıklarıyla tarihe mülk olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz halkımızın bağımsızlığına ve hürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde başarıyla neticelenmiştir. Böyle mübarek bir kavrayışla, kadim uygarlığımızın serveti üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla gözetmek, yaşatmak, muasır uygarlıklar seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni zaferlerle daha da kuvvetlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla, istiklal savaşımızın tam kahramanlarını hürmet ve rahmetle anıyorum. İstanbul’un bu iftihar gününü tekerrür kutluyor, tüm yurttaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

İstanbul Megakent Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da İstanbul’un kurtuluşunun sene dönümünü sosyal medyadan şu iletiyle kutladı:

 

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünde bu hoş kenti yine Türk yurdu yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklâl kahramanlarını minnetle yad ediyorum. pic.twitter.com/F2pQToRDq5

— Mevlüt Uysal @mevlutuysal_bsk 6 Ekim 2018

 

"İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. sene dönümünde bu hoş kenti yine Türk yurdu yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklal kahramanlarını minnetle yad ediyorum."

Kaynak: İHA 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner33

banner30

banner34