banner32

Meral Akşener evinin önündeki protestoları değerlendirdi
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Yenikapı Faallik Alanında düzenlenen Elazığ Tanıtım Günleri'ni ziyaret etti.

"Cumhurbaşkanı'nın McKinsey kararını elbette çok pozitif buluyoruz"

Burada gazetecilerin suallerini cevaplayan Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Amerika Birleşik Devletlerili firma McKinsey'den görüşü danışmanlık hizmeti alınmayacağına müteveccih söylemesinin sorulması üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu kararını elbette çok pozitif buluyoruz. İlk bu tutuma, hizmet alımına karşı çıkan politik parti biziz. Dolayısıyla ihtarlarımızın dikkate alınmasından memnuniyet dinliyoruz. Doğru bir iş yapılmıştır" dedi.

Akşener evinin önündeki protestolarla alakalı suale ise "Hep bayan kimliğim üzerinde tartışıldı mevzu ama temel mevzu o değil. Türkiye çok sert politik tartışmaların çok partili sisteme geçildiğinden itibaren yaşandığı bir ülkedir. Politik tarih okumuş bir akademisyen olarak bugüne kadar hiçbir politik partinin genel başkanının evinin önünde böyle bir nümayiş, böyle bir çirkinlik yaşanmamıştır. Ta rahmetli İsmet İnönü ile Celal Bayar'ın tartışmalarından yola çıkarak söylüyorum. Tarihinde yok bu. Bunu çok manidar buluyorum"diye konuştu.

"Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı, İstanbul Valisi ve İstanbul Emniyet Müdürü'ne teşekkür ediyorum"

"Bu arada da Sayın Cumhurbaşkanı'nın, Sayın İçişleri Bakanı'nın, İstanbul Valisi'nin ve İstanbul Emniyet Müdürü'nün davranışları dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum" diyen Akşener, şöyle devam etti:

İçişleri Bakanı Soylu'dan 'Meral Akşener' söylemesi: Valiliğe yönerge verildi

"Ben konutumun önüne sevk edilen o insanlarla alakalı davacı olmadım. Zira yönerge alıp, gereğini yapmak zorunda kalmışlar. O yollayan istemdir temelinde denetlenmesi gereken. Türkiye bu cins gerilimlerin bitmesi gereken bir ülke. Zati yeteri kadar tasamız var, yeteri kadar gerilim alanlarımız var. Başka Bir Deyişle bir politik partinin genel başkanının evinin önünde nümayiş yapılması... Onu kamuoyunun dikkatine vazgeçiyorum."

Milliyetçi Hareket Partisinin Üsküdar İlçe Teşkilatı'nın misyondan alınması

Akşener, "Milliyetçi Hareket Partisinin Üsküdar İlçe Teşkilatı'nın misyondan alınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" suali üzerine, "Doğru bir karar" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Üsküdar İlçe Teşkilatı misyondan alındı

Sol ayağındaki bandajın sorulması üzerine ise Akşener, "Hem bir asap alındı ayağımdan hem de bir çivi çakıldı. Öyle diyorum ben ismine. İyileşiyorum. Yavaş yavaş bu aparatı da atacağım" diye konuştu.

Akşener "Rahatsızlığınız neydi?" sualini de "Ağrı. Katlanılmayacak sızılarım vardı ayağımla alakalı" diye yanıtladı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner33

banner34