TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 262.048
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.822
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 122
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.096
Ekonomi

Missafir’e gelen talepler yüzde 300 arttı

Kısa ve orta vadeli ev kiralama yönetimi hakkında bilgi veren Missafir’in Kurucusu Mehmet Yüksel, “Kısa ve orta dönem ev kiralamalarında …

Missafir’e gelen talepler yüzde 300 arttı

Kısa ve orta vadeli ev kiralama yönetimi hakkında bilgi veren Missafir’in Kurucusu Mehmet Yüksel, “Kısa ve orta dönem ev kiralamalarında profesyonel hizmet sunumu, dünyada çok artış trendinde olan bir hizmet modeli. Missafir bir yandan otel kalitesinde ve ev konforunda konaklama deneyimi sunarken diğer yandan ev sahiplerini evlerini kiralama süreci ile ilgili her türlü problem ve uğraşıdan kurtarıyor. Pandemi etkisiyle otel yerine evlerde konaklamanın tercih edilmesi, ev konaklama sektörünün hızlı büyümesine katkıda bulundu. Tüketici tercihlerinde beş yılda oluşabilecek değişiklik bir anda yaşandı. Turizmin yoğunlaştığı temmuz ağustos döneminde rezervasyon taleplerinde %300 artış yaşadık.” diyerek bu yeni iş modelini ve pazardan gelen ilgiyi değerlendirdi. 

Mehmet Yüksel, “Kısa dönem ev kiralamalarında evlerin konforu, ev sahiplerinin yaklaşımı ve misafirlere hizmet seviyesi kişiden kişiye değişiyor. Bir standart olmaması konaklama yapanlar için hem ev arayışında hem de konaklamalar sırasında problemler yaratabiliyor. Missafir olarak konaklama yapmak isteyenlere A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları ve beklentileri karşılayan yüksek standartlarda ve kalitede, güvenilir hizmetlerimizi 7/24 sunuyoruz. Hızlı büyüyen bir start-up olarak 2020 yılında aldığımız yatırımlarla büyümemizi daha da hızlandırdık. Arkamızda yatırımcı desteği olması pandemiye rağmen yeni pazarlara açılmamızı, ekibimizi genişletmemizi ve hizmet kalitemizi artırmamızı sağladı. Türkiye ve Kıbrıs’taki ev sayımızı 1.000’e çıkartırken bu yılsonuna kadar yurtdışına da açılmayı planlıyoruz. İngiltere’nin yanı sıra Orta veya Doğu Avrupa’da bir ülkede daha yerimizi almayı planlıyoruz. Hedefimiz, verdiğimiz hizmetlerle ve teknolojinin de yardımıyla Türk misafirperverliğini tüm dünyaya duyurmak” diyerek Missafir’in verdiği hizmetleri ve büyüme stratejilerini açıkladı. 

Missafir, evini kısa ya da orta vadeli kiraya vermek isteyen veya misafirlerle paylaşmak isteyen ev sahiplerinin uygun adaylar bulabilmesi için hem dijital hem de operasyonel çözümler sunuyor. Evin misafirlere hazırlanma sürecindeki dekoratif dokunuşlardan profesyonel fotoğraf çekimine, dünyada en çok talebi olan 15 platformda profil oluşturulmasından ilanların üst sıralarda çıkmasını sağlayan arama optimizasyonuna ve kira gelirini maksimize eden dinamik fiyatlandırmaya kadar farklı hizmetler veriyor. Ayrıca konaklama öncesi temizlik, anahtar teslimi, konaklama sırasında evde çıkabilecek tüm problemler için hızlı çözüm hizmetleri sağlıyor. 

Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL