TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.463
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 12.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 58
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.383
Köşe Yazıları

Ölüm Bile Yalan!

Sadece boş zamanlarımda değil her zaman kitap okumayı seven bir kişiyim. Belirli bir plan çerçevesinde sektörümüz ile ilgili kitaplar da okumaya çalışıyorum. Yeri gelmişken sektörümüz ile ilgili bazı haber sitelerinde..

Ölüm Bile Yalan!

Sadece boş zamanlarımda değil her zaman kitap okumayı seven bir kişiyim. Belirli bir plan çerçevesinde sektörümüz ile ilgili kitaplar da okumaya çalışıyorum.

Yeri gelmişken sektörümüz ile ilgili bazı haber sitelerinde de kitap değerlendirmelerinin yapılmasının  çok hoşuma gittiğini belirtmek isterim. Sonucunda hayatımız da ne kadar çok kültür, sanat, kitap varsa yaşadığımız hayattan daha fazla zevk alabiliriz.

Bende bu ay sizlerle okuduğum kitaptan bir bölümü paylaşmak istiyorum. Kitap sektörümüz ile ilgili ve halen ilk günkü kadar güncelliğini koruyor.

Kitabın ismi ‘Sigortalı Hayatın Gerçekleri’ yazarı Sn. Atilla Çilingir. Kendisi uzun yıllar Sigorta Müfettişi olarak sektörümüze hizmet etmiş, kendisi ile aynı şirkette çalışmışlığımız da var. Kitap 3 bölümden oluşuyor. Benim en çok ilgimi çeken bölüm 2.Bölüm oldu, ben bu bölümden gazetelere de yansıyan bir olayı  seçtim ama tavsiyem kitabın tamamını okumanız yönündedir.

 ‘’SİGORTA ŞİRKETİNDEN PARA ALMAK İÇİN,OTOMOBİLE KENDİSİNİN YERİNE BİR BAŞKASININ CESEDİNİ KOYUP ATEŞE VERDİ…’’

Böyle bir plan sanırım bir tek şeytanın aklına gelirdi, belki de Z.T.’ de yeryüzünde yaşayan şeytanlardan biriydi !

Hayat poliçesi açtırdıktan sonra öyle bir plan yapmalıydı ki, poliçe de belirtilen tazminata bir an önce kavuşabilsin !

Bu para, bundan sonraki yaşamını rahat bir şekilde geçirmesine yetecekti. Ama bu iş tek başına başarabileceği bir şey değildi. O, bunun bir ekip işi olduğuna inanmıştı. Ekibini kurdu, Ve yaşanan gerçekler uygulanmaya başladı.

Nasıl mı ?

32 yaşında Z.T. ailesiyle birlikte 1978 yılında Almanya’ya gitmişti…1986 yılında tanıştığı S.Ç. ismindeki bir Türk’le aşk hayatı yaşamaya başladılar.1990 yılına kadar gurbet ellerde kazandıkları paraları yiyip, aldıkları kredileri de tüketince, sevgilisiyle  birlikte akıllarına hayat sigortası yaptırmak ve yaptırdıkları bu sigortadan para kazanmak gibi onlara göre çok cazip bir fikir gelmişti.

Bunun için S.Ç. ile birlikte Z.T. ,1991 Yılının Mayıs ayında 160 Bin DM vefat teminatı olan bir hayat poliçesi açtırırlar…

Bu parayı alabilmeleri için Z.T.’nin ölmesi gerekecektir ! Onu da hallederler ! Mezardan çıkartacakları bir cesedi otomobile koyup yakacaklar ve tabii ki yanan bu cesedin yanında Z.T.’nin kimlik kartı olacaktır.

Ancak bu cesedi nereden temin edeceklerdir ? Amaçlarına ulaşabilmek için Z.T. bu problemi halledecek kişiyi de bulur…

Ve T.K. isimli bu kişi ile aşk ilişkisi yaşamaya başlar !

Artık iş sadece planın uygulanmasına kalmıştır ! 1992 yılının Mayıs ayında Z.T. Alman pasaportunun yardımı ile Antalya’da bir araç kiralar, Antalya’ya yakın bir ilin büyük bir ilçesine bağlı bir köy de bir kadının yeni gömüldüğünü tespit etmişler !

Ekip kazma, kürek ve kiraladıkları otomobil ile buraya hareket ederler.

Sıra ‘’Dehşet Planının’’ son bölümünün uygulanmasına gelmiştir ! Gece kimse görmeden mezarlıktan cesedi çıkartıp aracın arkasına koyarlar. Süratle hareket eden otomobil, Antalya’ya bağlı bir ilçenin yakınlarında bir uçurumun kenarında durur !

Ölü kadını aracın koltuğuna oturturlar Z.T. Kimlik kartını kadının üzerine bırakır, hemen aracın üzerine benzin dökerek ateşe verirler !

Yanan aracı da uçurumdan aşağıya yuvarlarlar, Z.T. artık ölmüştür !

İki ay içerisinde Emniyetten alınan tüm yasal belgelere ve Nüfus kaydında ki öldü şerhi de eklenince; tek eksik, yasal varis olan S.Ç’nin sigorta ettiren olarak, bu belgeler ile Sigorta şirketine başvurması ve 160 Bin DM tazminatı almasına ramak kalmıştır.

Sigorta şirketi, bu yasal evraklar üzerinden vefat tazminatı işlemlerini başlatır. Bir taraftan da olayın tespiti ile ilgili bir iki eksik evrakın temini için de araştırma bölümünü görevlendirir…

Olayın izini süren bölüm müfettişleri, Antalya limanında  çalışan R.P. isminde bir garsona ulaşırlar, sıra şeytanın oyununu bozmaya gelmiştir.

Garson R.P aynı köyden tanıdığı ve öldü olarak bilinen Z.T.’yi 2 gün önce yanında bir erkek ile gördüğünü ve çok samimi bir şekilde yat limanında dolaştıklarını, genç kadına Z. diye seslendiğini ve hatta sorduğunu; Z.T’nin ise ‘Yanılıyorsunuz ben o bahsedilen kadın değilim’ diye cevap verdiğini öğrenince; kuşkusunu yenemeyerek durumu polise ihbar ettiğini belirtir…

Emniyet güçlerini harekete geçiren sigorta müfettişleri ,mahalli polisin çok kısa süre de suç ortakları ile birlikte Z.T’nin yakalanmasını ve bu dehşet planının sona ermesini sağlarlar…

Şeytan ,bir kez daha hırsının ve aç gözlülüğünün kurbanı olarak seçtiği kişiyi kurban etmiş ama olayları iyi gözlemleyen ve takip eden Sigorta Müfettişleri, kazanmıştı.

Bu olay ‘’insan’’ denen canlının gözü karardığı zaman neleri yapabileceğinin en çarpıcı örneği idi.

Ama ne uğruna ? Burada aşkın mı ; sevginin mi , ya da para hırsının mı, neyin izahı olabilirdi ?

Gerçek olan tek bir şey vardı ki, o da doğru olan kazanmıştı.

İlgili kitap 2011 yılında basılmış ve olay ise 1991 yılında yaşanmış. Geçmişten günümüze suistimal konusu bir başka yazının konusu olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL