TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 223.385
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.703
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.846
Ekonomi

RTA Laboratuvarları’nın başvurusuna SPK onayı

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş’nin kayıtlı sermaye tavanı artırımı ve süre uzatımı başvurusuna SPK onay …

RTA Laboratuvarları’nın başvurusuna SPK onayı

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş’nin kayıtlı sermaye tavanı artırımı ve süre uzatımı başvurusuna SPK onay verdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”08.05.2020 tarihinde yaptığımız KAP açıklamasında belirttiğimiz üzere şirketimizin kayıtlı sermaye sistemi içerisinde bulunan mevcut 50.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanının 100.000.000 TL’ye yükseltilmesine ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği uyarınca şirketimizin mevcut kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin de bu kapsamda 2020-2024 yıllarını kapsayacak şekilde güncellenmesine karar verilmiştir. Şirket esas sözleşmesinin sermaye ve pay senetlerinin türü başlıklı 6. maddesine ilişkin tadil tasarısı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun bulunmuştur. Kayıtlı sermaye tavanı artırımı ve esas sözleşme tadil tasarısı Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayladığı hali ile Ticaret Bakanlığı’ndan da gerekli izinler alındıktan sonra yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL