banner32

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Konutta hamilelik testi yapmak gerçeğinde oldukça basittir. Konutta gebelik testi kitleri ile hamilelik vaziyetinizin pozitif veya olumsuz olduğunu basitçe öğrenebilirsiniz.


Adet kanamanız geciktiyse ve hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız hekime gidene kadar içinizi kemiren şüpheden kurtulmanın en iyi yolu konutta yapacağınız kolay bir gebelik testidir. Farklı işletmelerin hazırlamış olduğu hamilelik testleri, konutta tek başına basitlikle yapabileceğiniz cinstendir. 1 damla idrarla çalışan bu testler, birkaç dakika içerisinde hamile olup olmadığınızı size söyleyecektir.

 

Konutta gebelik testi yapmak

 

Konutta hamilelik testi kitleri, çok kolay bir anlamla çalışır. Konutta kullanmak üzere satın aldığınız kiti açıp üzerine birkaç damla idrarınızdan koyup kitin gereksinimi olan müddet kadar beklersiniz. Beliren çizgilere göre neticeler + ya da – olarak değerlendirilir. Siz de kuşkularınızda haklı mısınız yoksa boşuna mı telaşlanmışsınız yalnızca birkaç dakika içerisinde bilmiş olursunuz.

 

Evde Hamilelik Testi

 

Konutta hamilelik testi hasarlı mıdır?

Konutta hamilelik testi hasarlı değildir. Ancak hamilelik testini söylendiği biçimde yaparsanız hiçbir problem yaşamazsınız. Testin neticeyi olumsuz çıktığı halde şayet neticeden mutlu olmadıysanız ya da gebelik kuşkunuz devam ediyorsa emin olmak için testi yineleyebilir ya da hemen bir jinekoloğa gidebilirsiniz.

 

Hamilelik Testi Sonucu

Gebelik testini kullanmak

 

Gebelik testini  kullanmak için adet gününüzün üzerinden en az 4 – 5 gün geçmiş olması gereklidir. Daha evvel test yapmanın bir faydayı yoktur. Zira netice pozitif olsa dahi testte görünmeme olasılığı yüksektir.  Test içinden çıkan kullanma rehberini dikkatli bir biçimde okuduktan sonra pak bir kadehe idrar yapmalısınız. Düz bir tabana koyduğunuz testin orta kısmına 2 damla idrar damlatmalısınız. İdrarı başka rastgele bir yere damlatmamaya itina göstermelisiniz. Ve ardından birkaç dakika beklemelisiniz. Birkaç dakika sonra baktığınıda şayet tek çizgi varsa hamile değilsiniz demektir. Ama çift çizgi varsa netice pozitif, hamilesiniz demektir. Şayet hiç çizgi çıkmazsa test kusurlu olabilir. Testi yinelemeniz zorunludur.

 

Evde Hamilelik Testi

Şayet hamileyseniz…

 

Test neticeyi pozitif çıktıysa kesinlikle bir jinekoloğa gitmeli, detaylı olarak gebelik bilgilerinize erişmelisiniz. Jinekoloğa gittiğinizde muhtemelen sizden kan testi isteyecektir. Dilerseniz dolaysız olarak ultrasona girebilir, gebelik durumunuzu bilebilirsiniz. Ultrasona girebilmeniz için bebeğin en az bir, birbuçuk aylık olması gerekir. Yoksa hamile olsanız dahi ultrasonda görünmez.

 

Konutta hamilelik test kitine seçenek olarak natürel usullerden biri de Limon ile gebelik testidir. Limon ile hamilelik testi mevzumuzu okuyarak, natürel usullerle gebeliğinizi hakimiyet edebilirsiniz.

Konutta Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner33

banner34