banner32

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?

Gebelikte Eriğin Verimleri Nelerdir? Oldukça zengin bir mineral kaynağı olan erik, gebelik yarıyılında harcandığında oldukça verimli olmaktadır. Fazlaya kaçmadan her gün bir ölçü erik yemek hem anne sıhhati hem de...


Gebelikte Eriğin Verimleri Nelerdir?

Oldukça zengin bir mineral kaynağı olan erik, gebelik yarıyılında harcandığında oldukça verimli olmaktadır. Fazlaya kaçmadan her gün bir ölçü erik yemek hem anne sıhhati hem de çocuk için besleyici olacaktır. Sağlık açısından pek çok bereketi bulunan erik, gebelikte harcanması verimli olan meyveler arasındadır.

 

Ekşi tadı ile ağzımızın suyunun akmasına neden olan erik, gebelik yarıyılında pek çok kadın tarafından aş erir. Gebelik yarıyılında harcanan erik, anne ve bebek sıhhati açısından büyük ehemmiyet taşımaktadır. Hamileliğin sonlarına doğru anne adayları sindirim açısından güçlük sürüklerler. Hamilelikte erik yemek ise sindirim sistemini azıcıkçıkta olsa rahatlatır.

 

Gebelik yarıyılında anne adayları bir çok vitamine gereksinim dinlerler. Vitaminler anne sıhhati ve bebek gelişimi için ehemmiyetli bir yer meblağ. Erik ise A, C ve E vitaminlerini bünyesinde tutuklayan bir meyvedir. Hamilelikte yaşanan kabızlık meselesine karşı erik harcamak verimli olabilmektedir. Eriğin bahsedilen bereketlerini görebilmek için mevsiminde ve organik eriklerden harcamanız gerekmektedir.

Gebelikte Eriğin Verimleri Nelerdir?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner33

banner34