banner32

Rahim Ağzı Kanseri Tehlikeleri

Kadınların fobili düşü rahim ağzı kanseri tehlikeleri ve rahim ağzı kanseri rehabilitasyon edilmezse ne olur sualin cevabı yazımızda sizlerle paylaşıldı. Rehabilitasyon edilmediğinde rahim ağzı kanserinin riskleri bakın neler.


Rahim ağzı kanseri ilerlediği zaman çok ciddi riskli meselelere yol açabilir. Kadın hastalıkları arasında günümüzde en sık tesadüfülen kanser cinslerinden biri olan rahim ağzı kanseri, rehabilitasyon edilmez, rehabilitasyonu yarım kalır ya da hastalar hekimlerinin nasihatlerine uymazlarsa rahim ağzı kanseri riskleri giderek gelişir.

 

Rahim ağzı kanseri tehlike etmenleri başında, genetik etkenler ilk sırada yer almaktadır. Ailesinde kanser hikayesi bulunan bayanlarda rahim ağzı kanseri riski her zaman öteki bayanlara oranla daha fazladır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, fazla kilolu olma vaziyeti, sigara kullanımı ve hiç doğum yapmamış olmada, rahim ağzı kanserini tetikleyen etkenlerdir.

 

Rahim ağzı kanseri rehabilitasyon edilmediği zaman, kanserli hücreler dağılmaya devam eder. Her hastalıkta olduğu gibi, rahim ağzı kanserinde de erken teşhis ve rehabilitasyon çok büyük ehemmiyet taşır. Aksi gidişatta rahim ağzındaki başkalaşıma uğrmış hücreler, kanser hücrelerine dönüşerek rahim ağzının dış kısmında hudutları muhakkak bir kanser oluşturur ve rahim ağzının öteki katlarına ve öteki uzuvlara dağılır.

 

Erken yarıyılda rahim ağzı kanseri rehabilitasyonu %95 oranında fayda gösterir, zaman geçtikçe rehabilitasyon talihi eksilir. Kumpaslı olarak her kadının jinekolojik tetkikler ve tarama testleri yaptırması nasihat edilir.

Rahim Ağzı Kanseri Riskleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner33

banner34