banner32

Selülitlerden nasıl kurtulmalı?

Ülkemizdeki kadınlarda oldukça fazla görülen selülit, yanlış beslenme ve hareketsiz bir hayat stilinin mahsulüdür. Bacaklarda yağ birikmesi neticeyi oluşan selülit, bir çok değişik rehabilitasyon usulüyle ortadan kaldırılabiliyor.


Selülit Nasıl Geçer

Ülkemizdeki kadınlarda oldukça fazla görülen selülit, yanlış beslenme ve hareketsiz bir hayat stilinin mahsulüdür. Bacaklarda yağ birikmesi neticeyi oluşan selülit, bir çok değişik rehabilitasyon usulüyle ortadan kaldırılabiliyor.

 

Natürel yollardan selülit rehabilitasyonu usullerini kullanarak makûs görünümlü selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Hormonal bozukluklar, genetik etmenler ve kan dolaşımı bozuklukları da selülit yaradılışında ehemmiyetli birer etmendir.

 

Nebatsal Selülit Rehabilitasyonu Yağı

 • Kayısı yağı
 • Ardıç yağı
 • Limon yağı
 • Portakal yağı
 • Biberiye yağı
 • Zeytinyağı
 • Lavanta yağı

 

Malzemelerin tümünü denk ölçüde bir araya getirip karıştırdıktan sonra selülit görülen bölgelere masaj yaparak uygulayın. Karışımı uyguladıktan sonra streç film dayanağıyla sarıp 20 dakika bekleyin ve ardından arınılın. Haftada 1 kere bu uygulamayı tekerrür edebilirsiniz.

 

Selülit Neden Olur?

Spor yapmayan ve hareketsiz bir hayat stilini seçen şahıslarda selülit daha fazla görülmektedir. Spor yaparak bedeninizdeki yağları yakabilir ve selülit yaradılışı tehlikesini en aza indirebilirsiniz.

Şeker oranını düşürüp bol su harcayarak selülit yaradılışı tehlikesini azaltabilirsiniz.

Asitli meşrubat ve kahve tüketimi selülit yaradılışına neden olabilmektedir. Bu besinleri fazla olarak harcamamalı ve sıhhatli gıdalar yemelisiniz.

Fazla kilo alımı, hormonal bozukluklar, yumurtalık kumpassızlıkları selülit yapabilir.

 

Hangi bölgelerde selülit görülür?

Diz üstünde, bileklerde vs. görülebilir. En çok kalça ve baldır, bazen de basen bölgelerinde oluşur. Bu bölgelerde korse ve eşi giyecekler kullanmak çözüm değildir. Bu vaziyet, zati bozuk olan iç sirkülasyonu daha da çoğaldırarak, problemi arttırabilir. Selülit birliktesi, kiloluluk olaylarını getirebilir. Böyle gidişatlarda, hekim hakimiyetinde diyetetik rehabilitasyon ele alınarak, kilo problemleri daha basit çözülebilir. Selülit genelde 25 yaş grubu üzerindeki kadınlarda görülür.

 

Natürel Selülit Maskesi Tarifi

 • 5 damla limon
 • 1 kutu kil
 • 2 çorba kaşığı tarçın
 • 2 damla portakal yağı

 

Az ölçüde su ile kili karıştırdıktan sonra limon ve portakal yağını da ilave edip karıştırın. Elde ettiğiniz karışıma son olarak tarçın ilave edip selülit görülen bölgelere sürün. Yarım saat bekledikten sonra maskeyi arınabilirsiniz. Selülit giderici natürel maskeyi haftada 1 kere kumpaslı olarak yineleyerek selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Selülitlerden nasıl kurtulmalı?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner33

banner34