banner273

AXA’dan Bir İlk Daha: AXA Sigorta "Gelecek Sensin” Programıyla Fark Yaratıyor

AXA Sigorta dağıtım kanalını daha da güçlendirmek ve acentelerin yeni nesil üyelerini geleceğe hazırlamak için başlattığı “Gelecek Sensin Programı”nı tanıttı.

banner275
AXA’dan Bir İlk Daha:  AXA Sigorta "Gelecek Sensin” Programıyla Fark Yaratıyor
banner276

Türkiye’de benzeri olmayan ve liderlik, zaman yönetimi, dijital pazarlama, risk danışmanlığı gibi pek çok farklı konuda online ve sınıf içi uygulamalı eğitimlerin verileceği program kapsamında AXA yöneticileri katılımcılara mentorluk da verecek.

Türkiye’de sigorta sektörüne yenilikçi yaklaşımı ve küresel bilgi birikimiyle öncülük eden AXA Sigorta, profesyonel sigorta acentelerinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve AXA dağıtım kanalının gücünü uzun vadede de artırmak için hayata geçirdiği “Gelecek Sensin” programını AXA Sigorta İcra Kurulu ile acentelerin katıldığı bir toplantı ile tanıttı. Program ikinci nesil aile üyelerine aktarılan acenteliklerin gelişimi ve eğitimini destekleyen ve genç kuşak acentelerin oluşturulmasını hedefliyor.

İçerik planlamasında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden destek alınan program kapsamında bir yıl boyunca katılımcılara dijital pazarlamadan, zaman yönetimine, liderlikten ürün yolculuğuna, sigorta satış pazarlamasından risk danışmanlığına kadar pek çok konuda sınıf içi ve online olmak üzere eğitimler verilecek. Programda akademisyenlerin yanı sıra AXA Sigorta Genişletişmiş İcra Kurulu da mentor ve eğitmen olarak katılımcılara destek verecek; teknik, satış ve hasar konuları yöneticiler tarafından sektörde ilk kez sınıf içinde uygulamalı ve gerçek olaylar üzerinden anlatılacak; her altı ayda bir ise fikir geliştirme atölyeleri düzenlenecek. Program Eylül 2019’da ilk katılımcılarıyla başlayacak.

Toplantıda Türkiye’de benzeri olmayan bu programın kendisine büyük heyecan verdiğini söyleyen AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken,“Nasıl ki müşterilerimiz için ‘ödeyenden çözüm ortağına’ dönüşmeyi hedefliyorsak acentelerimiz için de ‘komisyon ödeyen’ taraftan ‘hayat ortağına’ dönüşmek istiyoruz. AXA olarak bu yıl üzerine konuşmaya başladığımız ‘Know You Can’ felsefesinin iyi bir örneği olduğunu düşündüğüm bu program ile AXA ailesinin bir parçası olan genç nesillere destek vermek fırsatı bulduğumuz için çok mutluyum. Hem içeriği hem de yaklaşımıyla AXA’nın farkını ortaya koyan, acentelerimize verdiğimiz desteğin en iyi örneklerinden olan bu proje ile tecrübelerimizi yeni nesillere aktarma fırsatı bulurken bir yandan da ikinci kuşak acentelerimizin adaptasyon sürecini kolaylaştıracak, yeni nesil acentelerin sigorta sektöründe kendilerine yer bulmalarını sağlayacağız. Nihai amacımız ‘Güçlü Bölge, Güçlü Acente’ bakış açısıyla sektörü güçlendirmek, bu sektör için emek vermeye gönüllü gençlerimizin hayallerini desteklemektir. Bizler gençlerimizin potansiyeline ve gücüne inanıyoruz. Attığımız her adımda olduğu gibi burada da fark yaratan bir AXA olarak ilerleyeceğimize, gönüllülük esasıyla yaptığımız bu çalışma ile sektörümüzün geleceği için çok büyük bir değer yaratacağımıza eminim. Bu kıymetli projede emeği geçen tüm arkadaşlarımızı bu vesileyle kutluyorum” dedi.

Projeyi hayata geçirirken acentelerin iç görülerinden faydalandıklarını söyleyen AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan,“Bu fikir ilk ortaya çıktığı günden beri nasıl fark yaratabileceğimizi ve tecrübeyi nasıl sürekli kılabileceğimizi konuşuyoruz. İki yıla yakın süredir devam ettiğimiz acente ve bölge toplantılarımızda da acentelerimizle yüz yüze görüşerek beklentilerini dinledik. Buna ek olarak potansiyel katılımcıların ihtiyaçlarını anlamamızı sağlayacak focus gruplar düzenledik. Oldukça kapsamlı bir içeriği olan ve adeta bir yüksek lisans programı gibi kurguladığımız bu program, katılımcılar kadar bizler için de bir öğrenme, gelişim ve geleceğe hazırlık süreci olacak. İlk aşamada toplam 47 kişi bu eğitimlerden faydalanacak. Bugün aramızda bulunan acentelerimizin bu çalışmayı heyecanla karşılamasından mutluluk duyduk.” dedi. İşcan ayrıca sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve acentelerin yetkinliğini destekleyecek program boyunca AXA’nın bir mentor gibi hareket ederek acentelerin işlerini geliştirmeleri için de yanlarında olacaklarının altını çizdi.

banner272
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner230

banner177

banner179

banner175

banner229

banner176

banner178

banner174