banner76
banner74
banner80

Hekim Sorumluluk Sigortası
banner40
banner48

Sözleşme öncesinde veya sözleşme sırasında meydana gelen olay nedeniyle, sözleşme süresi içinde sözleşmeli kişiye karşı doğan durumlarda talep edilen, sözleşmede belirtilen miktarda teminat verilir.

Hekim Sorumluluk Sigortası İle İlgi Genel Bilgiler

Sigorta kapsamında yer alan serbest veya kamu çalışanı, özel sağlık kuruluşlarında çalışan hekimler, diş hekimleri ve tıpta uzmanlık mevduatına göre uzman olanların poliçeden yararlanabilir. Poliçe kapsamı öncesindeki on yıllık dönem ve sözleşme süresindeki dönemde mesleki faaliyetlerden doğan zararları karşılamaktadır. Poliçe kapsamında yer alan miktarlara göre açılan dava giderleri, edilen tazminat talepleri ve yargılama giderlerini karşılamaktadırlar.

Bu sigorta sadece Türkiye' de geçerli olmaktadır. Mesleki sorumluluklarınızdan dolayı meydana gelebilecek tazminat durumlarını karşılamaktadır. Bir aydan fazla olarak sigortasız çalışılmış ise bu sürede yaşanan kazalar da karşılanmamaktadır. Tazminat giderleri her bir olay için belirli bir sınırda tutulmaktadır. Bunun için poliçede belirtilen miktarları ve kapsamlarını dikkatlice incelemelisiniz.

Sigorta Masrafları Kapsamı

Hekim sorumluluk sigortası yaptırırken poliçe detaylarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Hekimlerin sorumluluklarından dolayı açılan dava giderleri poliçe kapsamında karşılanmaktadır. Aynı zamanda talep edilen tazminat tutarı da aynı şekilde poliçede belirtilen miktarda karşılanmaktadır. Poliçede belirtilen faaliyetleri ifa ederken neden olduğu zarar için ödeyeceği tazminat kesinleştikten sonra yargılama ve avukat giderleri de karşılanmaktadır. Sigortalının ödeyeceği SSK, vergi, vergi cezası, gecikme zammı ve gecikme faizi poliçede yazılı miktarda karşılanmaktadır.

Sigorta Yaptırmanın Önemi

Hekim sorumluluk sigortası yaptırmak her hekim için oldukça önemlidir. Bunun nedeni hekimlik sırasında istenmeyen durumlar oluşabilir. Bu durumlara karşı maddi anlamda önlem almak için sigorta yaptırılmalıdır. Açılan dava giderleri ve masraflar için sigorta yaptırmak oldukça önemlidir. Sigortanızı yaptırırken poliçe kapsamına giren durumları ve ödenecek tazminat miktarlarının da iyi belirlendiğinden emin olunması gerekmektedir. Her olay için ayrı tazminat limitleri belirlenmektedir. Poliçenin kapsamını ve tazminat bedelleri her olay için farklılık gösterebilir ve tazminat bedeli belirli bir limiti geçemez.

banner81
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner23

banner85

banner22

banner84