USD28,94
EURO31,81
JPY19,89
RUB0,326800
GBP36,78
EURO/USD1,10
BIST8.009,33
GR. ALTIN1.903,43
BTC37.844,33

Türk Analist Açıkladı: Kripto Para Boğa Çantası Nasıl Hazırlanır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası dünya çapında yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ayrıca, mükemmel bir “boğa çantası” oluşturmak kritik bir çaba haline geldi. “Boğa çantası” esasen kripto para varlıklarından oluşan portföyünüzü ifade ediyor. Diğer taraftan bunu nasıl yapılandırdığınız yatırım stratejinizi büyük ölçüde etkileyebiliyor. Bu yazımızda ünlü Türk analist Genaral’in risk iştahınıza ve finansal hedeflerinize uygun kişiselleştirilmiş bir boğa çantası oluşturmaya yönelik paylaştığı yaklaşımlara vurgu yapacağız.

Kripto para boğa çantası nasıl hazırlanır?

Ünlü Türk analist General’e göre kripto para boğa çantası aslında kişiden kişiye göre değişiyor. Bir anlamda kişiye özel. Analist bu pozisyonların ilkinde kişinin yatırımı az ise diye başlıyor. Buna göre bu durumda bu kişinin sınırlı sermayesi vardır. Yaklaşık 100-500 dolar gibi bir yatırım ile risk almaktan korkmaz. Fonlarının çoğunu yüksek riskli, yüksek ödüllü coinlere yatırarak önemli getiriler elde etmeyi hedeflerler.

İkinci olarak analist parası az da olsa riski yüksek coinlere yarısını yatıran kişilere vurgu yapıyor. Analist burada bir risk dengelemeye vurgu yapıyor. Bu senaryoda yatırımcı, mütevazı sermayesinin bir kısmını yüksek riskli coinlere ayırıyor. Diğer taraftan geri kalanını daha istikrarlı kripto para birimlerinde tutuyor. Üçüncü sırada ise parasının %70’ini biraz daha sağlam bilinen coinlere, geri kalan %30’u da riski yüksek olanlara yatıran grup var.

Diğer yatırım tercihleri

Analist Genaral dördüncü sırada yüksek miktarda kripto para yatırımı olanlara dikkat çekiyor. Buna göre bu gruptakiler “hiç risk almayayım sadece en sağlam para olan BTC yatırımı yapayım” görüşündeler. Diğer taraftan beşinci grupta ise “yatırımı yüksek olup küçük bir kısmını altcoinlere geri kalanı BTC’ye yatıranlar yer alıyor. Altıncı sırada ise yatırımı yüksek olanlar yer alıyor. Analiste göre bunlar büyük vurgun peşindedir. Buna göre parasının büyük bölümünü risk/kazanç oranı büyük olanlara yatırıyorlar.

Analist General yedinci grup olarak kripto para yatırımını bir şekilde ayarlayınca hodl mantığına inananlara yer veriyor. Buna göre bu kişiler boğa sonuna kadar hiç kripto paralarına dokunmuyorlar. Analistin sekizinci grubunda ise yatırımını yapıp arada çok yükselen coinleri yükselmeyene aktaranlar yer alıyor. Analiste göre bu grup hem hodl yapıyor, hem de arada trade yapıyor. Analist özetle aslında her kişinin risk algısına göre çanta planının değişik olduğuna dikkat çekiyor. Sonunda ise “Siz hangi plan ile yürüyorsunuz?” sorusunu soruyor.

Aslında bir sanat

İdeal kripto para boğa çantasını oluşturmak bir bilimden ziyade bir sanattır. Yatırım yolculuğunuz benzersiz risk toleransınızı, sermayenizi ve beklentilerinizi yansıtmalı. Kripto para piyasası gelişmeye devam ettikçe, esnek kalmak ve boğa çantası stratejinizi uyarlamak çok önemli. Başarıya giden tek bir kesin yol olmadığını belirtmek gerekiyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere yaklaşımınızı kişiselleştirerek bu dinamik finansal ortamda yatırım hedeflerinize ulaşma şansınızı artırabileceğinizi unutmayın.

Kripto Koin

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Ekonomi Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!