TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 223.385
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.703
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.846
Gündem

Türkiye’nin çelik gücü BMS Çelik Hasır borsaya geliyor

Türkiye’nin öncü demir-çelik ihracatçı şirketlerinden olan BMS Çelik Hasır’ın halka arzının onaylandığı açıklandı. Halka arzın onaylanması ile …

Türkiye’nin çelik gücü BMS Çelik Hasır borsaya geliyor

Türkiye’nin öncü demir-çelik ihracatçı şirketlerinden olan BMS Çelik Hasır’ın halka arzının onaylandığı açıklandı. Halka arzın onaylanması ile birlikte gözler Borsa İstanbul’da gerçekleştirilecek talep toplama sürecine çevrildi.

Borsa İstanbul’da Talep Toplama Tarihleri: 31 Mayıs-1 Haziran

Borsa’da talep toplama işlemlerini 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan Şirket böylece %60,9’luk sermaye artırımı yapmış olacak. Pay başına halka arz fiyatı 4,87 TL olarak belirlenen BMS Çelik Hasır’ın halka arz sürecine InvestAZ Yatırım aracılık edecek.

Halka Arz Fiyatı %30 İskonto İle 4.87 Olarak Belirlendi

Özellikle son yıllarda demir-çelik talebinin patlaması ile rekor cirolar gerçekleştiren Şirket halka arza %30 iskontolu fiyatla 4.87 TL ile giriyor. Halka arz ile birlikte Borsa İstanbul’da ilginin yüksek olduğu demir-çelik sektörü bir şirket daha kazanmış olacak.

4 Kıtada 30’dan Fazla Ülkeye İhracat

Halka arz gelirleriyle yeni yatırımlar yapmaya devam edileceği açıklanan Şirketin Türkiye’nin bu alandaki ihracatında payı yüzde otuzlara ulaşıyor. 40 yılı aşkın başarısını halka arz ile daha da pekiştirmeyi hedefleyen BMS Çelik Hasır, elde edeceği kaynakla mevcut yatırımlarını sürdürerek, işletme sermayesini güçlendirip hem yurtiçinde hem de yurtdışında pazar payını artırmayı hedefliyor.

40 Yılı Aşkın Deneyimle Demir-Çeliğin Kalbinde

1968 yılından bu yana sektör içerisinde yer alan Şirket ortakları, sahip oldukları iş ilişkileri ve tecrübeleriyle sektördeki köklü yerini daha da yukarıya taşıyarak yüzde yüz yerli sermaye ile pazarın öncü markalarından biri olmanın yanı sıra girişimlerinin diğer firmalara da örnek olmasını amaçlıyor.

Şirket yaptığı açıklamada; TSE standartlarının yanı sıra uluslararası standartlarda da çelik hasır üretim kabiliyetine sahip olduklarını belirterek şirketin borçlanarak değil halka arz yaparak büyümek istediğini ifade etti. BMS Çelik Hasır, elde ettiği geliri pazar payını ve ihracatını artırmanın yanı sıra Gebze’deki yatırımlarını devam ettirmek ve buradaki makine parkurunu yenilemek için kullanacak. Yine demir-çeliğin kalbinin attığı İzmir Aliağa’daki arsalarında yeni bir tesisin de planladığını belirten şirket tüm hedeflerinin büyümeye odaklı olduğunu beyan etti.

Kaynak:İnvestaz Yatırım

Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL