TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 270.426
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.898
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 91
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.947
Ekonomi

Yatırım aracı ve yatırımcı bazında tedbir kararı

Yatırım aracı ve yatırımcı bazında tedbir uygulanması kararı alındı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler …

Yatırım aracı ve yatırımcı bazında tedbir kararı

Yatırım aracı ve yatırımcı bazında tedbir uygulanması kararı alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

”Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5 ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, tedbir yönetim sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (SNGYO) payında 07.07.2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut Açığa Satış Yasağına ilave olarak ‘Kredili işlem yasağı’ ve ‘Emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması’ tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 06.08.2021’dir.

Ayrıca yönergenin 5. maddesi çerçevesinde, SNGYO payının piyasasında yönergenin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle Emre Bozlak, Ahmet Özkardeş, Savaş Aydın, Ayşen Yılmaz, Yusuf Bahadır Balcı, Hilal Tuğçe Hacıhaliloğlu, Faruk Hacıhaliloğlu, Fehmi Hacıhaliloğlu, Mustafa Oğuz, Ali Ulvi Oğuz, Kaan Yıldız, Emrullah Yıldız, Murat Topuzoğlu hakkında borsamız pay piyasasındaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 07.07.2021 tarihinden itibaren 3 ay süreyle ‘Açığa satış ve kredili işlem yasağı’, ‘Brüt takas’ ve ‘İnternetten emir iletilmesinin kısıtlanması’ önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 06.10.2021’dir.”

Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL